9.1.2013

Tak ten Nový rok nám nezačal zrovna šťastně.Po příchodu domů jsem zjistila,že sheltinka porodila.Bohužel tento svůj první porod vůbec nezvládla a tři její miča byla mrtvá.Poněvadž měla normální životaschopnou váhu,myslím,že se něco stalo během porodu.Jedno mimčo bylo očištěné,další už ne.No snad bude aspoň samička v pořádku.Je velmi unavená,tak ji teď podstrojuji

5.2.2013

Samička se mi z nevydařeného porodu plně zotavila.Vytvořila jsem páry ke krytí,viz plánované odchovy.

K Asterixovi přibyde kromě naší samičky ještě Tabitka Austerlitz z chs Julie,která u nás stráví jeden měsíc.Snad se jí podaří zabřeznout.

 

 

25.2.2013

Obě mé samičky jsou březí,mimča očekáváme v průběhu dubna 2013.Snad to tentokrát dopadne vše dobře.Tabitka nám odcestovala domů,budeme jí také držet pěstě,aby vše zvládla v pohodě.

27.3.2012

Zarezervovala jsem si tricolorní samičku Tildu Albis,pro kterou si koncem dubna pojedu,a protože je to celkem dálka,přivezu si ještě satén samečka z chs

Elegans Bohemia 

 

 

.

 

Fota z chs Albis a Elegans Bohemia

 

 

19.4.2013

Tak hurá dnes jsme se dočkali.Sice u úplně jiné samičky než jsme čekali,ale zato bez komplikací.Potvrdil se SG u Gracie Juráš a máme dvojčátka.Bližší v odchovec vrhu B

 

22.4.2013

Tak i druhý odchov proběhl naštěstí bez problémů.Porod jsem opět neviděla,holky se u nás asi stydí.Tentokrát máme pro změnu samé kluky,bližší odchov C

5.6.2013

Tak miminka nás už opustila a našla nové domovy.Doufám,že budou dělat radost.Zatím očekáváme další dva vrhy.První  od Deany.Ta měla minule šesterčátka,teď to bříško vypadá podstaně menší,tak se necháme překvapit.Dále každým dnem očekávám porod jediné dlouhosrsté samičky sheltinky Mii.Na tento porod jsem zvědavá.Samička jako prvorodička svůj první porod nezvládla,tak jsem zvědavá,jak to bude probíhat nyní.

Kluci byli přestěhováni na balkon,což se jim zpočátku moc nepozdávalo,ale už si zvykli.Bohužel jen to léto ještě v nedohlednu,přes noc tedy raději pořád přehazuji deku.A to je červen.

Rezervováni poslední samečci,červený anglický crested a hladký krémový.Oba se SG a z chs Cavalletto.Pojedu si pro ně na výstavu do Proboštova,tak jen doufám,že se bude konat.Nevím,jak je obec postižená povodní.

6.6.2013

Dnes nám porodila naše saténka.Po minulých šesterčátkách se rozhodla mít zase vícečetný vrh,který na rozdíl od minulého porodu nezvládla.Tři mimča se narodila mrtvá,tedy mimča,...jako morčátka vůbec nevypadali,nebyli vyvinuté.Zbývající dvě holčičky přežily,ale zase jako minule jsou ve velikosti myšek.Takže čekáme,zda vůbec přežijí.Porodní váha 60g a 56 g.Mamina je na rozdíl od minule trochu divočejší a moc na kojení nepostojí.Tak se nám osvědčilo,dát ji i s mimči do přepravky,kde nemá moc pohybu.Dnes jsem zkoušela menšímu vysvětlit,kde má mamka cecíky a konečně se přisál.Tak doufám,že to všechno  zvládnou,

10.6.2013

Protože mi v sobotu jedno mimčo spadlo až na 48 g, musela jsem začít s dokrmováním.Dle rady z chs Brusinka používám bílý actimel s rozmixovanými ovesnými vločkami a vitamínovými kapkami Pikovit.Střídám se sušeným mlíčkem pro koťata.Krmení každé dvě hodiny ze stříkačky přímo do tlamičky.Zpočátku jsem se toho bála,protože kdybych na stříkačku moc tlačila,mohlo by mimčo mlíčko vdechnout a to by byl jeho konec.Po 24 hodinách krmení byl váhový úbytek u jednoho z morčátek zastaven,přibrala na 60g.Dnes již začínají okusovat seno,trávu i rozdrcené ovesné vločky,které mám v misce v kleci a konečně  běhají na krmení za mámou.Menší z nich dvakrát denně vážím a ještě dokrmuji kašičkou,ale již tak třikrát denně.

Protože měla mamka naprosto zatvrdlé dvorce u bradavek z toho,že mimča zpočátku moc nepila,musela jsem ji to odstříkat,aby nedostala zánět.Byl to tedy trochu boj,ale zvládla jsem to a teď už ji kojení nedělá žádné potíže.tak snad již bude vše v pořádku.

Čekáme ještě porod poslední samičky dlouhosrsté Mii a už jsem vcelku nervozní.Břicho má obrovské,ale pořád nic.Tak jsem v pohotovosti.

12.6.2013

Tak i druhý porod proběhl v pořádku.Tentokrát to naše jediná dlouhosrstá samička zvládla výborně a máme čtyři prcky.Jednoho kluka a tři holčičky.Všichni s porodní váhou od 80 - 100 g,takže dokrmování není potřeba.Samička se výborně stará a není potřeba ji vůbec pomáhat.Bližší v odchovech E.

 

Miminka z vrhu D už krásně přibývají,i když mi dala docela zabrat.Menší z holčiček sežrala více trávy,než dokázala strávit,což u ní vyvolalo slabý průjem a bolesti bříška.Pomohl heřmánkový čaj s rozdrcenou čtvrkou tabletky živočišného uhlí spolu s kapkami Hylak forte,který jsem podávala třikrát denně.Dnes už je v pořádku.

 

31.7.2013

Nikdy bych nevěřila,jak toužebně budu očekávat déšť a ochlazení.I morčákům se pěkně ulevilo.Neustále jsem v těch vedrech mrazila láhve s vodou na jejich ochlazení a měnila pítka.Naštěstí to všechna přežila.

Dala jsem ke  krytí nové páry.Náš nejlepší krycí sameček satének Asterix dostal dvě samičky najednou a to červenou crestedku Borůvku a červenobílou crestedku Niku,která ,pokud se vše podaří bude prvorodička.Obě samičky mají SG,tak jsem zvědavá co z toho nakonec bude.

Druhý pár tvoří velmi dominantní divoška Gracia,krémová crestedka a k ní jsem dala bílého Snowa.Sameček je šampionem ČR ,ale je to takový tip morčátka mouchy sežerte si mě,takže jsem sama zvědavá,zda to nakrytí zvládne.Zatím po něm samička pěkně vyjíždí a on se raději klidí..

10.9.2013

Z důvodu příbuznosti v chovu jsem se rozhodla darovat některé krycí samečky do dalšího chovu.Bohužel nejsem nafukovací.Naštěstí to vypadá,že budou mít perfektní nové paničky.

A protoře se mi uvolní místo,mám rezervované nové samečky z chs Od Julie bílého SG samečka Alibabu a prvního oranžového SG samečka od Míši z chs Anubis k mé buff holčičce.Chystám se na výstavu do Hradce Králové,kde si je vyzvednu a už se na ně moc těšíme.

Jinak mám dvě samičky březí,krásně přibývají,takže budeme mít nová mimča,U červenobílé Niky si ještě nejsem jista s březostí,nechávám dále u Asterixe a uvidíme.

30.9.2013

I u poslední samičky červenobílé Niky,u které jsem si nebyla jisa březostí je březost potvrzena.Váha jde pomalu nahoru a dnes jsem ucítila i pohyb miminka.Obě další holky se pěkně kulatí,tak budeme mít za chvíli porodnici.

5.10.2013

Tak nám porodila první samička.Od rána byla dost nervozní,odháněla od sebe své spolubydlící,takže jsem začala tušit,že by to mohlo vyjít.Hlídala jsem,ale stejně jsem to nakonec nestihla.Bez problémů a v tichosti samička porodila dvě holčičky,přišla jsem v době,kdy je již čistila.Bližší vrh F

14.a 15.10.2013

Tak obě samičky porodily den po sobě,obě mají velké jedináčky a obě mají kluky.Se mi nějak domluvily.Máme saténky po tatínkovi,tedy s bílými chloupky navíc.