20.4.2012

Ke svému prvnímu morčátku jsem se dostala zcela náhodou.Bratr hledal cuy morče a já mu pomáhala pročítat inzerci.A z jedné takové stránky na mě koukala malá zlatá kulička,kterou jsem si okamžitě rezervovala a hned další týden jsem si ji z Lanškrouna dovezla.A naše první morčátko crestedka Deana Růženín si mě pěkně omotala kolem prstu.Brzy jsem jí pořídila kamarádku první a jedinou dlouhosrsrtou samičku Miu Porcellino.

 

12.2.2012

Na výstavě v Olomouci jsem si zakoupila dva první samečky z chs Cavia Andyland .

 

23.5.2012

V chs Kvítko se mi vždy líbil saténový kluk Asterix Cavalletto. a tak,když ho paní Erika dávala do inzerce,okamžitě jsem věděla,že musí být můj.Tím začal také náš chov červených.

18.7.2013

Po šílených zkušenostech s přepravní společností Taxi zvířátek jsem se zařekla,že si již budu pro zvířátka jezdit sama.Do naší chs přibyla bílá samička Arwen Anubis,crestedka Gracia Juráš a jediný dlouhosrstý sameček Easy Orchideas.

Zkusila jsem dát ke krytí Deanu a zřejmě jsem se úspěšně trefila do říje,neboť sameček ji okamžitě nakryl.Mimča by se měla narodit v průběhu září 2012.

17.9.2012

Dnes po práci mě doma čekal celkem velký šok.Z malého bříška naší těhulky se vykutálelo celkem šest malinkých kuliček.Všichni porodní váhu okolo 60g a zdá se,že jsou to všichni kluci.Mamina se snaží o všechny postarat,ale je jich dost,tak celý den střídám malé u cecíků a snažím se trochu dokrmovat.

23.9.2013

Tak mimča mají již týden života za sebou.Samička zvládla vše obstarat sama,moji pomoc moc nepotřebovala.Mimina již dlabou pevnou stranu,jsou zdravá,tak to vypadá,že ten náš neplánovaný velký odchov dopadne dobře.

17.10.2013

Snažíme se o krytí jediné dlouhosrsté samičky.Jenže sameček nějak nechápe,co si se samičkou počít.Budu je muset dát společně na delší dobu do klece a doufat,že se mu to nakonec podaří.

22.11.2013

Tak hurá,vypadá to,že samička je konečně březí,začíná přibývat na váze.